Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 

regenerace vlasů

Použití regeneračních přípravků

Regenerace vlasů spočívá v tom, že se vlasům navrací maz a pokožce přirozená kyselost. Regenerační přípravky jsou stejného složení jako vlasový maz. Nesmí a nemá být lepivý a má vykazovat kyselou reakci. Dále se používají slabé roztoky kyselin (citrónová, octová). Používá se 1% roztok, který navrací pokožce kyselost a uzavírá vl.šupiny. silný roztok narušuje vlas a hodně silný roztok dráždí pokožku. Používá se u vlasů suchých a narušených.

Druhy regenerace

Povrchová regenerace- nahrazuje vlasový maz. Vtíráme malé dávky regeneračního přípravku na mokré vlasy bez oplachu. Vhodná je kyselá lázeň, kterou vlasy pouze proplachujeme.
Hloubková regenerace – nahrazuje formou zábalu výživné látky ve vnitřní struktuře vlasů, odebrané při chemických úkonech. Přípravky volíme podle charakteru vlasů a stupně jejich poškození. Přípravek nanášíme na jednotlivé prameny plochým štětcem a po nanesení vlasy sčešeme do kruhu. Huzčí reg. Krém můžeme nanést také přímo z tuby do pěšinky mezi vlasy a pak přípravek rovnoměrně rozetřít na celou pokožku, vlasy. Poté přiložíme igelitovou čepici nebo plenu a necháme působit bu´d teplotou těla nebo pro zvýšení účinku zahřejeme pod sušící helmou. Doba působení bez zahřátí je 20 minut, pokuď zahříváme tak 10 minut pod helmou a 10 minut volně působit.


Složení regeneračních přípravků

Regenerační přípravky obsahují mastné látky – tuky, sloučeniny mastných kyselin, a glycerínu. Trygliceridy jsou estery glycerolu s vyššími mastnými kyselinami. Tvoří podstatnou část živočišných tuků a rostlinných olejů. Oba druhy těchto tuků mají malé molekuly a proto vynikají schopností vstřebávat se do pokožky. Na vlasy a na pokožku se nanášejí ve formě emulzí s vodou. Parfém má drobné impregnační vlastnosti a vzdoruje silným chemikáliím. Je to krystalická směs vyšších mastných nasycených alifatických uhlovodíků. Choresterol je krystalická organická látka ze skupiny steroidu. Vyskytuje se v membránách buněk všech živočišných tkání. Je ve vodě rozpustný. Lecitin ovlivňuje látkovou výměnu. Získává se z vaječných žloutků nebo z některých rostlinných olejů (sójový). Rostlinné extrakty jsou výtažky z rostlin. Působí hojně a prokrvuje pokožku. Skupiny vitamínů A, B, E, F normalizují pokožku, regulují růst vlasů a příznivě ovlivňuje nervovou soustavu. Kyselina nikotinová působí na rozšiřování krevních kapilár. Kyselina pantoténová je obsažena např.: ve včelí mateří kašičce – brání silnému maštění vlasů. Tkáňové extrakty se získávají ze zvířecích orgánů, převážně z placenty. Obsahují enzymy a některé vitamíny. Velmi málo se používají mužské pohlavní orgány, které zvyšují činnost mazových žláz, a ženské pohlavní orgány, které ji snižují. Tyto hormony mohou nevhodně ovlivnit funkci pohlavních žláz a orgánů.