Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 

mytí vlasu + masáž hlavy

Mytí vlasů

Má především hygienický význam. Mytím odstraňujeme z vlasů nečistoty . Šampon je přípravek určený k mytí vlasů. Naprosté odstranění šamponu při závěrečném oplachování je velmi duležité!!!

• Pracovni postup: Založení ochranného prádla (pláštěnka, ručník, ubrousek), vlasy pročešeme a tím zjistíme stav pokožky a vlasů. Vlasy dukladně propláchneme vodou, jejíž teplotu zkoušíme na hřbetu ruky. Šampon naneseme na několik míst na hlavě a ihned rozpěňujeme.pohyby bříšek prstů začínáme od krční partie přes temenní směrem k čelu. Nezapomínáme na spánkové partie!!!vzhledem k tomu že za ušima dochází ke zvýšenému vytváření mazu, věnujeme těmto místům při mytí zvláštní péči. Vlasy myjeme vždy dvakrát!

MASÁŽ HLAVY

Působí příznivě na zdraví růst vlasů. K vlasové masáži používáme vlasovou vohu a vlasové tonikum.
 Vlasové vody – Březová voda , kopřivová voda
 Vlasové tonikum - Arvik , Vitanol , Kapilan Q10

Způsoby masáží:
1. povrchová- lehké tření pokožky nebo krouživými pohyby prstů
2. hloubková- intimní tření s větším tlakem prstů na pokožku

• Postup masáže: naneseme vlasovou vodu na několik píst na hlavě (po pěšinkách) lehce vetřeme do pokožky, krouživými pohyby bříšek prstů začínáme na krční partii a postupujeme směrem nahoru k temeni, spánkové až k čelní partii směrem na zpět krouživými pohyby bříšek prstů směrem k sobě!!!