Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 

ježek, klouzavý střih, klasický střih, tupý střih

Střih ,, CARE´´ (ježek)

Stříh ,,CARE´´ je jeden z nejnáročnějších střihů. Vlasy jsou krátce střižené na tenemi a musí tvořit jeden celek- rovnou plochu. Používá se na kvalitních vyzrálích vlasech- jinak nedrží tvar. U dětských vlasů nevhodný, nejsou ještě vyzrálé- vyvrací se vlasový kořínek a později hrozý že vlas vypadne. Pracujeme dvěma způsoby a to odle délky vlasů a kvality vlasů. Delší a jemnější vlasy zpracujeme nejprve po stranách a vzadu, potom si vlasy navlhčíme a štětinovým kartáčem pročešeme. Hřeben nasadíme na tenemi u vlasového víru a držíme jej v rovině směrem až k čelní partii. Po stranách tvarujeme podle lebky nebo podle požadovaného střihu.
 Druhy- kulatý
- hranatý
 Kontrola-zrcado, kartáč-nutný!, jemné vlasy –nůžky, tvrdé vlasy- strojek( hl.č.3)Klouzavý střih

• Použití- při častém používání má špatný vliv na růst a kvalitu vlasů. Otevírá se vlasová dutina, která vysychá. Vlas se stává křehkým, láme se a vypadává. Lez jej používat v kombinaci s jinými střihy (např. tupý)
• Technika práce- nůžky držíme v pravé ruce jako při stříhání a lehkým sevřením a klouzáním nůžek po celé ploše vlasů je ředíme.hřeben v levé ruce vlasy pročesává a současně držíme v levé ruce pramen vlasů. Vlasy tvoří obdelník, takto pokračujeme až jsou partie všechny probrané.
• Kontrola-opačné pěšinky(vodorovné). Další možnost je shrnutí vlasů hřebenem (jako tupírovaní) a zbytek dlouhých vlasů proředíme. Krátké vlasy jsou shrnuty. Další způsob- stáčení vlasů do provázků, špičky vlasů odstřihneme. Krátké vlasy jsou stočeny.
• Prádlo: pláštěnka, krepák
• Pomůcky:nůžky, hřeben, oprašovátko


Klasický střih

 Prádlo:pláštěnka, ubrousek, ručník
 Nářadí: nůžky, hřeben, výtratový hřeben, klasická břitva, jehlový kartáč, fén, vlásnička
!!KLASICKÝ STŘIH PROVÁDÍME POUZE NA UMYTÝCH VLASECH!!!
 Techniky střihu- zkracování vlasů přes prsty
-zkracování vlasů nůžkami přes hřeben
(výtratový způsob)
-seřezávání vlasů klasickou břitvou

1. mytí vlasů (založení ochraného prádla)
2. stříhaní (založení ochraného prádla na stříhani)
a)zkracování vlasů přes prsty po celé hlavě (1cm)
b) zkracování vlasů nůžkami přes hřeben, vypracování zástřihu okolo uší, vypracování kotletky a pečlivé vypracování výtratu na krku
c) seřezávání vlasů (horní spánkové a tenenné partie)
d) kontrola střihu- všemi směry
3. po ostříhání- pečlivě očistíme a zaholíme, prádlo na tvarování vlasů (pláštěnka, ubrousek ze zadu)
Tvarujeme- do požadovaného tvaru. Vždy začínáme ze zadu, na krční partii, a po pěšinkách (1cm) pokračujeme směrem k temeni. Jehlovým kartáčem vlasy vydzvedáváme od hlavy. Vrchní partie vydzvedáváme a vytvarujeme od hlavy tak, aby tvořila jednotlivý celek a nad čelem vytvarujeme hranu (bombáž). Celý účes musí být hladký, vzdušný, do tvaru krabice.
4. dokončení účesi- vytvarovaný účes učešeme hřbenem, uhladíme, nalakujeme. Vlásničku používáme na dočištění účesu.

Tupý střih
- Prádlo- pláštěnka, ubrousek, ručník
- Nářadí-nůžky, hřeben, výtraťák, jehlák, kulatý kartáč, břitva, fén
!!!TUPÝ STŘIHPROVÁDÍME NA UMYTÝCH VLASEH!!!
- Techniky střihu- zkracování vlasů přes prsty po celé hlavě, pramínky po celé hlavě vytahujeme kolmo od hlavy
!!!VLASY MYJEME 2x!!!
- Prádlo na mytí- pláštěnka, ručník, ubrousek
- Prádlo na střáhaní- pláštěnka, ubrousek ze zadu
- Postup:vlasy zkracujeme po celé hlavě, k odstřiženému pramení přidáme cást neodstřižených vlasů, který neustále vytahujeme kolmo od hlavy. Při delších vlasech přidržujeme vlasy do dlaně. Vlasy kolem tváře a na krku se přidrží rukou. Dodržujeme B.P. Vlas musí zůstat zachován v plné hustotě. Nepiužíváme jakékoliv prořeďování vlasů u tohoto střihu.
!!! VLASY JSOU ZASTŘIŽENY NA TUPO!!!
- Zástřih- je libovolný podle módního směru, může být i mírně přes ucho, ale vždy zpracován. Zástřih na krku může být plnější , ale vypracovaný. Volíme individuální postup podle růstu vlasů
- Kontrola- všemi směry od ucha k uchu
- Zaholení- zaholení zástřihu dlepotřeby, u uch vždy! + desinfekce zástřihu!!!
- Konečná úprava- tvarujeme jehlovým kartáčem. Při tvarování vycházíme také ze směru růstu vlasů. Pro vzdušnější a pevnější účes, tvarujeme jehlákem od hlavy pečlivěji. Nedodržení způspbuje nežádoucí tvar učesu. Dbáme vždy na tvar hlavy, růstu vlasů a módního trendu. Pěšinka je možná.