Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 

desinfekce

Desinfekce

Veškeré používané pomůcky,nářadí, nástroje, předměty musí být před každým zákazníkem mechanicky očištěny-omyty horkou vodou s přídravkem saponátu, opláchnuty čistou vodou a desinfikovány. Desinfekce všech pomůcek , nástrojů a předmětů se provádí po každém použití. Při znečištení biologickým materiálem (krví) provádíme okamžitě!!!

název Koncentrace (%) Doba trvání (min,)
Sekuseptforte 1,5 30
Jodonal 2,5 30
Chloramin B 2 30
Sekusept Pulber 2 30
Ajatin 2 30

-jednorázové pomůcky (žiletky) jsou používány pouze na jednu osobu
- opakovaně používané pomůcky se čistí a desinfikují pod návodem
-desinfekční roztoky se připravují vždy čerstvé
-nádoby na desinfekci jsou vždy popsané

PRACOVNÍ POSTUP DESINFEKCE

Pořádne mechanicky očištěné, omyté vodou s přídavkem saponátu a opláchnuty čistou vodou, postříkáme desinfekčním roztokem (Desident spray) necháme zaschnout a po zaschnutí můžeme používat

OSOBNÍ HYGIENA ŽÁKA

Každý žák muší dodržovat osobní hygienu v průběhu po každém úkonu (stříhání, holení, mytí vlasů, …) si umývat ruce. Dojde – li ke znečištění personálu krví, je nutné okamžitě umýt ruce pod tekoucí vodou+ mýdlo, osušit a následně desinfikovat. K desinfekci používáme přípravek Spitaderf nebo Sterilium. Naneseme na umyté ruce a vetřeme.

POSTUP PŘI PORANĚNÍ ZÁKAZNÍKA

K Desinfekci drobných poranění se používá Jodisol 3%, peroxid vodíku 3%, gelaspon (zastavovač krve)

PRÁDLO POUŽÍVANÉ NA PROVOZOVNĚ

Ručníky, ubrousky, pláštěnky (bavlna, silon). Čisté prádlo ukládáme odděleně od špinavého. Čisré prádlo je ukládáno do skříní tomuto určené. Špinavé prádlo se odkládá do košů a dosouší se po ukončení pracovní doby. Odváží se 2x týdně do prádelny.